4 potraviny, které podle dermatologů mohou vyvolat akné

Foto: Unsplash

4 potraviny, které podle dermatologů mohou vyvolat akné

Péče o pleť není jen o tom, co si nanesete na obličej. Dermatologové tvrdí, že stejně důležité může být i to, co si dáváte do těla.

"Akné je vyvoláno stravou, a pokud nemáte pod kontrolou množství mléčných výrobků a sacharidů, může se vám akné vymknout kontrole," uvedla doktorka Lily Talakoubová, dermatoložka z McLean Dermatology, ve svém článku na TikToku.

Zpracované potraviny, jako jsou mléčné výrobky, syrovátkové bílkoviny, bílé pečivo a potraviny s vysokým obsahem cukru, mohou podle odborníků zvýšit výskyt pupínků. Podle dermatologů mohou akné vyvolat také potravinové alergie.

Mlékárna

Podle odborníků mohou mléčné výrobky, zejména výrobky z kravského mléka, způsobovat pupínky.

Podle Renée Rouleauové, kosmetičky celebrit, která pracovala s hvězdami jako Demi Lovato, Lili Reinhartová a Madelaine Petschová, může být na vině obsah hormonů v mléce.

"Hypotéza je, že vzhledem k tomu, že většina mléka v USA pochází od březích krav (a některým kravám jsou podávány růstové hormony), může hladina hormonů v mléce hrát roli v nadměrné produkci kožního mazu, který podporuje akné," řekla Rouleauová časopisu Byrdie.

Mléko a mléčné výrobky jsou také běžnou potravinovou citlivostí mnoha lidí, protože 68 % lidí na světě trpí intolerancí laktózy. Podle studie z roku 2010 v časopise Science of the Total Environment se mírné potravinové alergie a přecitlivělost mohou projevovat jako akné a záněty.

Sladké nápoje a rychlé občerstvení

Podle Dr. Muneeba Shaha, dermatologa s více než 12 miliony sledujících na TikToku, může vysoký obsah zpracovaného cukru ve fastfoodech způsobovat akné. Americká dermatologická akademie uvádí, že sladká jídla a nápoje mohou způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi, což vyvolává hormonální reakci akné.

Bílý chléb

Podle Dr. Yoruma Hartha, certifikovaného dermatologa a specialisty na fototerapii akné, může bílý chléb způsobovat akné, protože patří mezi potraviny s vysokým glykemickým indexem, což znamená, že způsobuje rychlý nárůst hladiny cukru v krvi.

"To vede ke zvětšení mazových žláz, větší produkci kožního mazu a nakonec k většímu výskytu akné," řekl Harth pro MDacne.

Syrovátkový protein

Syrovátkové bílkoviny, které se běžně vyskytují v proteinových prášcích, mohou při nadměrné konzumaci vyvolat akné, uvedla newyorská dermatoložka Dr. Joyce Parková v článku na TikToku.

Podobně jako bílý chléb je syrovátkový protein potravina s vysokým glykemickým indexem, která zvyšuje hladinu cukru v krvi, což vede k většímu hromadění oleje, který může ucpávat póry.

Zdroje: insider.com, Unsplash.com

Podobné články

1 Komentářů

rajoaoruqun

rajoaoruqun

před 1 roky

http://slkjfdf.net/ - Edajehat <a href="http://slkjfdf.net/">Asaxiy</a> mgc.gepp.jsmecesi.cz.xsl.dk http://slkjfdf.net/

Reply

Napište komentář