5 Tipů, jak pečovat o svou pleť v letních měsících

Foto: Unsplash

5 Tipů, jak pečovat o svou pleť v letních měsících

Léto si každý rok vybírá na pleti svou daň. Ostré sluneční paprsky, vysoké teploty a vlhkost. To vše vaší pleti rozhodně neprospívá. Abyste se vyhnuli všem těmto potížím a aby vaše pokožka zářila i v létě, přinášíme pět tipů, které vám mohou pomoci!

1. POUŽÍVEJTE PEELING

Základním pravidlem při péči o pleť je odlupování staré pokožky. Peeling má za úkol odstranit mrtvé buňky vaší kůže pomocí hrubých částeček. Pokud se těchto buněk nezbavíte, vaše pokožka může působit matně a suše. Bez ohledu na to, kolik pleťového mléka použijete, nikdy nebudete mít hebkou a zářivou pokožku bez peelingu. Jeho použití je ale velmi jednoduché! Jemně si krouživými pohyby vetřete peeling do obličeje a poté opláchněte. Používejte pravidelně, nejlépe 1x týdně.

2. POUŽÍVEJTE OPALOVACÍ KRÉM

Opalovací krém chrání naši pokožku před slunečními paprsky. Při koupi dbejte na dostatečný UV faktor a nezapomeňte se namazat alespoň 30 minut předtím, než vystavíte svůj obličej slunci.

3. OMEZTE MAKE-UP

Během léta je nejlepší omezit líčení na minimum. Pokud se bez make-upu ale neobejdete, nezapomeňte použít přípravky s dostatečnou SPF ochranou. Pro ochranu rtů používejte lesk nebo balzám na rty s SPF 15, čímž zabráníte jejich popraskání. Očnímu make-upu se snažte vyhnout úplně.

4. DOSTATEČNĚ PIJTE

Obzvláště v letních dnech je důležitá dostatečná hydratace. Pokud je to možné, noste s sebou láhev s vodou a nezapomeňte pravidelně pít, alespoň jednou za 30 minut. Voda vám nejen pomůže cítit se svěží, ale také vás zbaví nežádoucích toxinů.

5. NOSTE SLUNEČNÍ BRÝLE

Ochrana zraku je určitě na prvním místě a proto se vyplatí investovat do kvalitních slunečních brýlí. Intenzivní sluneční záření totiž vede ke tvorbě pigmentových skvrn a vrásek a při používání nekvalitních brýlí může způsobit i zánět očí, v horším případě může dojít až k trvalému poškození sítnice.

Zdroje: timesofindia.indiatimes.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář