7 Snadných způsobů, jak se motivovat ke cvičení

Foto: Freepik

7 Snadných způsobů, jak se motivovat ke cvičení

Je přirozené, že nemáte dostatek motivace cvičit, ale nedostatek motivace vám nepomůže dosáhnout vašich cvičebních cílů. Každá cesta začíná prvním krokem a váš první krok začíná u motivace. Zde je 7 tipů, jak se správně namotivovat.

Odměňte se

Proč lidé dělají něco, co nenávidí? Někdy proto, že musí. Jindy je to proto, že z toho něco získají.

Takže věci změňte. Získejte něco z toho, že se odměníte. Můžete třeba strávit večer sledováním svého oblíbeného seriálu nebo si na konci náročného dne dopřejte sklenici zaslouženého vína. Nebo si místo rychlé sprchy napusťte relaxační perličkovou koupel, abyste odplavili pot po náročném cvičení. Můžete také kombinovat všechny tři věci: Dejte si víno a sledujte svou oblíbenou show, zatímco budete odpočívat ve vaně. Můžete také stanovit dlouhodobé odměny za cíl, například víkendový pobyt, na který vyrazíte, pokud se vejdete do letních šortek.

Buďte zodpovědní

Je snadné sem tam vynechat cvičení. Pokud se na něj ale vykašlete mnohokrát, může klesnout na seznamu vašich priorit. A brzy možná nebudete cvičit vůbec. Aby se to nestalo, mluvte o svém cvičení s ostatními.

Řekněte své rodině, že jste odhodláni cvičit pravidelně, nebo zveřejněte svoje cíle na sociálních sítích. Pokud takto zveřejníte svou fitness cestu, tak můžete inspirovat ostatní. Být inspirací by vás mělo motivovat, že?

Vytvořte si návyk

Každý den si procvičujete určité návyky, jako je sprchování, čištění zubů a používání zubních nití. Možná jste se před lety báli, abyste zvládli dodržovat tyto každodenní úkoly, ale teď už jsou to staré zvyky. Trénujte stejně.

Stanovte si čas na cvičení a zapište si jej do diáře. Nakonec se z cvičení stane zvyk a už ho nebudete nenávidět nebo se nebudete cítit nemotivovaní.

Mákněte si s hudbou

Cvičení může občas být i nudné, takže musíte najít způsob, jak se u něj zabavit. Pusťte si audioknihu nebo podcast, o kterém již dlouho mluvíte. Stanovte si pravidlo, že pokud přestanete cvičit, musíte bez výjimek pozastavit vše, co posloucháte.

Motivujte se pěkným oblečením

Místo toho, abyste si oblékli staré oblečení, které nosíte při úklidu domu nebo při práci na zahradě, investujte do oblečení na cvičení, díky kterému se budete cítit dobře. Vyberte si například legíny, díky nimž budou vaše nohy vypadat okamžitě štíhlejší. Pokud vypadáte jako někdo, kdo je fit a motivovaný, budete se cítit stejně.

Stanovte si cíle

Pokud právě nezvládnete udělat víc, než několik kliků nebo dřepů, nezoufejte. Místo toho si stanovte rozumný cíl a pracujte na jeho dosažení. Například každý týden zkuste udělat o dvě nebo tři opakování více, než minulý týden. Poté, co dosáhnete svého cíle, použijte jej k udržení motivace. Koho zajímá, jestli vám trvá měsíc udělat 10 kliků? Důležité je, že děláte stálý pokrok.

Stanovte si menší cíle

Vaše cíle nemusí být velké. Musí se jen soustředit na kroky směřující k posílení vašeho fyzického či zdravotního stavu, hubnutí nebo novým dovednostem. Někdy je nejtěžší krok první, takže si rozdělte celou cestu do posilovny na snadné a dosažitelné kroky. Každý, u kterého uspějete, je dalším posílením vašeho sebevědomí, čímž se dostanete o krok blíž nejen k zahájení, ale i ukončení tréninku.

A pokud nechcete chodit do posilovny, co takhle si zařídit vlastní domácí posilovnu ? Tímto způsobem můžete cvičit v pohodlí domova, aniž byste museli někam jezdit a čekat, až na vás přijde řada. Začít cvičit můžete i s vlastní vahou.

Zdroje: workoutmommy.com, freepik.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář