9 Překvapivých ingrediencí, které nepřidáváte do smoothies - ale měli byste

Foto: Pixabay

9 Překvapivých ingrediencí, které nepřidáváte do smoothies - ale měli byste

Nechápejte mě špatně, se základními recepty na smoothie, jež zahrnují mléko nebo sójové mléko, jogurt, ovoce a možná hrst špenátu a kousek vanilky nebo skořice, není nic špatného. Jsou lahodné, výživné a vydatné.

Ale proč se nevydat dobrodružnou cestou a nezažít jiný chuťový zážitek a možná zvýšit nutriční úroveň vašeho smoothie natolik, jako jste ještě neučinili. Ano, je čas trochu se zbláznit a podívat se na 9 překvapivých ingrediencí, jež si dáte do smoothie ... a proč.

Avokádo

Přidání avokáda poskytuje směsi zdravé mononenasycené mastné kyseliny a také krémovou texturu. Avokáda nepotřebujete příliš: ½ ovoce spolu s 8 uncemi (1 unce=28,3495231g) vašeho oblíbeného rostlinného mléka nebo jiné tekutiny s dalším ovocem (čerstvé nebo mražené), v tom je ten trik! Avokádo je skvělým doplňkem každého zeleného smoothie .

Kokos

Nemluvíme o kokosové vodě (i když to je také možnost!), ale o drceném kokosu, jenž poskytuje určitou strukturu i jemnou přirozenou sladkost. Obecně platí, že ¼ šálku drceného kokosu je perfektní s 8 uncemi (1 unce=28,3495231g) mandlového nebo jiného ořechového mléka (nebo kokosové vody) a spoustou vašeho oblíbeného ovoce, včetně banánů, pokud jako tekutinu do smoothie použijete vodu.

Kolagen

Chtěli byste zlepšit zdraví své pokožky, vlasů, nehtů, kostí a svalů, když pijete další smoothie? Pak možná budete chtít zvážit přidání práškového kolagenu do mixéru. Kolagen je nejhojnější bílkovina v lidském těle. Tyto prášky mají neutrální chuť a aroma, ale mají příznivé účinky na zdraví. Přidejte doporučenou denní dávku do dalšího smoothie. Vzhledem k tomu, že aminokyseliny potřebují pro správné vstřebávání vitamíny rozpustné v tucích (A a D), ujistěte se, že vaše smoothie obsahuje vitamin D, nebo produkty bohaté na vitamín A, jako je mrkev, meloun, kale, mango nebo sladké brambory. [Poznámka editora : Náš sponzor Youtheory má vysoce kvalitní kolagenový prášek, jenž lze přidat do smoothies.]

Zelený čaj

Dva způsoby, jak udělat ze zeleného čaje součást vašeho smoothie zážitku, je použít vařený jako tekutý základ, nebo přidat prášek ze zeleného čaje. V obou případech se doporučuje čaj Matcha, jenž je bohatý na katechiny (super antioxidační síla) a je snadno použitelný. Pokud se rozhodnete připravit čaj, nechte ho vychladnout, než si našleháte smoothie. Pokud si vyberete prášek, zkuste ½ až 1 čajovou lžičku.

Moringa

Rostlina moringa oleifera je považována za superpotravinu díky svému množství živin a antioxidantů, mimo jiné včetně vitaminu C, vápníku, aminokyselin, draslíku, hořčíku a vlákniny. Vzhledem k tomu, že moringa má mírně kořeněnou chuť, experimentujte tak, že do svého prvního smoothie přidáte jen polovinu hrsti listů a zvýšíte ji podle chuti. Moringa je také k dispozici ve vhodné formě prášku .

Semena granátového jablka

Ačkoli u semen granátového jablka může být trochu výzvou oddělit je od kůry, stojí za to. Semena granátového jablka jsou skvělým zdrojem vitaminu K, antioxidantů, draslíku, vlákniny a dodají vašemu smoothie chuť a štiplavost. Do dalšího smoothie zahrňte asi ½ šálku zmrazených semen granátového jablka. (Můžete zmrazit čerstvá semena, nebo již zmražená zakoupit.)

Probiotika

Jistě, svůj probiotický doplněk si můžete vzít samotný, ale proč si nevychutnat prospěšné bakterie ve skvěle chutnajícím smoothie? Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Jedním z nich je přidání tekutého probiotického produktu (např. Bio-K ) jako součást oblíbeného receptu na smoothie, další je jednoduše nalít práškový probiotický doplněk. Věděli jste, že bakterie mohou chutnat tak dobře?

Mořské řasy

Skvělým způsobem, jak zvýšit nutriční hodnotu jakéhokoli zeleného smoothie je přidání mořských řas, alias mořské zeleniny. Nejvýhodnější mořské řasy, jež se přidávají, jsou vločky a řasy v prášku. Dejte svůj doplněk mořských řas na jednu čajovou lžičku nebo méně a nezaznamenáte žádnou rybí nebo „oceánskou“ příchuť. Pokud nemůžete sehnat vločky nebo prášek, můžete použít sušené mořské řasy a před přidáním do mixéru je namočit do vody.

Cuketové slupky

Ne, nevyhazujte dužinu a jednoduše přidejte slupky! Když si je přidáte do smoothie, ponechte si slupky na organických nebo dobře umytých běžně pěstovaných cuketách. Cuketové slupky jsou skvělým zdrojem vlákniny a živin a jsou ideální pro vegetariánské i ovocné smoothies. Prostě to neříkejte svým dětem!

Co byste chtěli přidat do svých smoothies vy?

Zdroje: naturallysavvy.com, Pixabay.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář