Benefity, které přinese cvičení a pravidelný pohyb

Foto: Pixabay

Benefity, které přinese cvičení a pravidelný pohyb

Motivací pro pravidelný pohyb nemusí být pouze vize o tom vypadat atraktivněji. Cvičení a sport přináší mnoho dalších pozitivních účinků, které pomohou jak po fyzické stránce, tak i po psychické. Cvičení je vhodné pro každého, kdo chce dosáhnout zdravějšího a spokojenějšího života.

 

Načerpání energie a redukce stresu

Pohyb pomůže načerpat novou sílu a pozitivní energii, ale také se zbavit té negativní.

Při cvičení se v těle uvolňují endorfiny (tzv. hormon štěstí), který způsobí ten skvělý pocit po vykonání fyzické aktivity. Můžete se tak zbavit smutné nálady, stresu a dalších negativních vlivů, které nyní prožíváte.

Projížďka na kole může přinést spoustu skvělé energie – projeďte se do přírody nebo na místa, kde se cítíte dobře. Zasportujete si a zároveň si uděláte menší výlet. Ještě lepší účinek bude mít, pokud se připojí přátelé, partner nebo vaši blízcí.

Při větším stresu a psychické nepohodě vyzkoušejte jemnější formy cvičení, např. protahování nebo jógu.

 

Zvýšení sebevědomí

Fyzická aktivita vás jistě přiblíží k větší atraktivitě. Při získání vašich vytoužených výsledků zjistíte, jaký to má vliv na vaše sebevědomí. Budete se cítít více atraktivní, budete se sobě více líbit, k tomu všemu budete na sebe hrdí, že jste si to sami vybudovali. Tyto věci pozvednou vaše sebevědomí a přinesou vám další důvody, proč s cvičením pokračovat.

Ještě lepší pocit ze sebe budete mít, pokud i vaše okolí si začne všímat změny a začne vás chválit. Navíc tím pomůžete motivovat i ostatní, kteří by se do cvičení také chtěli pustit, ale ještě neudělali první krok.

 

Prospívá zdraví

A to z mnoha důvodů. Jedním z nich je pročišťování těla – při aktivitě, kdy se velmi potíte (např. při běhu) se zbavujete toxických látek ve vašem těle, čímž se detoxikujete, a to velmi prospěje vašemu zdraví.

Další důvod je strava. Pokud se rozhodnete spolu se cvičením změnit i stravu, posunete své zdraví zase o kousek dál. Je vhodné mít vyváženou stravu, jíst více ovoce a zeleniny, podle aktivity přijímat i více bílkovin. Strava jde se cvičením ruku v ruce.

Lidské tělo bylo vyvinuto pro pohyb, je tedy logické, že cvičení je zdraví prospěšné. Trénujte své tělo, protahujte se, pracujte na držení těla.

 

Budování disciplíny

Rozhodnutí, že začnete cvičit je skvělé, ovšem abyste s aktivitou vytrvali, vyžaduje to také spoustu disciplíny – ne vždy se totiž chceme odtrhnout od zábavných videí na internetu či televize a místo toho jít cvičit. Je hrozně jednoduché si říct: "Dnes si dám pauzu", pokud si to ale opakujeme i vícekrát za sebou, bude pro nás čím dál tím těžší jít cvičit.

Proto budujte svou disciplínu. Vzpomeňte si na to, když ráno vstáváte do práce. Často se vám prostě nechce, nejraději byste si ještě pospali, ale vždycky najdete energii na to vstát a vydat se do práce. Běžte cvičit, i když se Vám momentálně nechce. Věřte, že po tréninku se budete cítit úžasně – jak z cvičení samotného, tak i ze sebe, protože jste se překonali, i když jste ze začátku prokrastinovali.

 

Někoho baví běh, někdo miluje chodit do posilovny nebo na plavání. Někdo radši jezdí na kole nebo kolečkových bruslích. Je jen na vás, jakou aktivitu si vyberete. Měla by to být především zábava, proto dělejte jen to, co vás opravdu baví.

 

 

Zdroje: health line.com, pixabay.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář