4 Důvody, proč si nemůžete udržet váhu?

Foto: Unsplash

4 Důvody, proč si nemůžete udržet váhu?

Možná je vašim největším cílem shodit pár kilogramů, ale stejně důležitým cílem by mělo být i si tu vysněnou váhu udržet. Pro mnohé je možná ten druhý cíl daleko náročnější než ten první. Tady jsou 4 chyby, které možná děláte.

1. Strava, klíč k úspěchu

Pokud chcete zhubnout musíte správně zvolit stravu a začít cvičit, podobně je to i s udržováním. Prostě a jednoduše klíčová je strava. Neměli byste se přejídat, ale ani přehnaně omezovat. Nastavte si jídelníček tak, aby vám vyhovoval, každý den jste se na něj těšili a nebyl pro vás jen dočasnou možností.

2. Cvičení

Výživa je prvním krokem, ale jak už bylo řečeno i cvičení je důležité. Když se pravidelně potíte nakopáváte svůj metabolismu a ten pak víc spaluje. Díky tomu, že vaše tělo pracuje tvrději, potřebuje kvalitní živiny, které ho budou pohánět. I díky cvičení je pro vás stokrát snadnější odolat třeba tomu cupcake.

3. Vaše dieta je příliš striktní

No jo, zase ta strava, ale ona je prostě opravdu důležitá. Tato chyba se týká toho, že jste zhubli pomocí nějaké bláznivé diety. Možná jste díky tomu zhubli opravdu rychle, ale z největší pravděpodobností to nedokážete dlouho udržet. Je to hlavně díky tomu, že jste se v této dietě přehnaně omezovali nebo jste vynechali potravinu ke které jste se po dietě rychle vrátili.

4. Proč oni můžou a já ne?

Nebudu vám lhát, i když vám může tento systém vyhovovat a pomáhat vám cítit se dobře, je těžké si ho udržet. Držet si motivaci k cvičení a stejně tak i stravu je prostě náročné. Jedná se o to, že když kolem vás vidíte ty dobroty a lidi co je jí, napadá vás jedna otázka. Jaká? Proč oni můžou a já ne? Na druhou stranu, pokud vás tato otázka napadá, tak jste možná ještě neobjevili jídelníček, který vám vyhovuje. Až ho objevíte na 98% se nebudete ptát touto otázkou.

Zdroje: lovesweatfitness.com, unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář