4 Tipy, jak se připravit na léto a být fit

Foto: Unsplash

4 Tipy, jak se připravit na léto a být fit

Léto je za rohem a všechny se ptáme asi na to samé. Jak se dostat rychle do formy a být fit? Léto je krásné období, ale pro mnohé z nás může být stresující, jedná se totiž o plavkovou sezónu. Tady jsou čtyři užitečné tipy, díky kterým se budete cítit sebejistější do plavek a fyzicky silnější.

1. Mějte plán

Mějte realistický plán, žádné, extrémní diety nebo něco na ten způsob. Já vím, lehce se to řekne, ale jak má vypadat dokonalý stravovací a tréninkový plán? Tady je to hodně individuální, záleží totiž na vaší výšce, váze a preferencích, proto vyzkoušejte nějaký fitness e-book. Fitness e-booků je v dnešní době víc než dost. Přečtěte si recenze a podle nich si vyberte ten nejlepší pro vás. Tyhle e-booky jsou plné motivace, receptů, rad a najdete tam i už zmíněný tréninkový a stravovací plán.

2. Buďte vytrvalé

Když už máte plán je důležitá vytrvalost. Tento tip je opravdu důležitý, můžete mít sebelepší stravovací a tréninkový plán, ale bez vytrvalosti a píle je to k ničemu.

3. Motivujte se výsledky

Tento tip navazuje na ten předchozí. Vaší největší motivací bude samozřejmě váš cíl, tedy krásná postava do plavek. Další motivací můžou být ostatní a jejich výsledky. Motivujte se s kamarádem nebo v různých fitness skupinách. Určitě vám to pomůže a bude vás to i víc bavit.

4. Není to jen o cvičení

Musíte si uvědomit, že všechno není jen o cvičení, důležitá je i strava a stejně tak i naopak. Jedno bez druhého nejde. Můžete každý den cvičit, ale výsledky nemusí být tak viditelné nebo udržitelné, jak kdyby jste se držely jasného stravovacího plánu.

Těch tipů by se našlo určitě víc, ale ve své podstatě je to pořád o tom samém. Jednoduše řečeno, důležitá je správná strava a pohyb. Když stravu a pohyb spojíte dohromady, vaše postava do plavek bude připravena.

Zdroje: lovesweatfitness.com, unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář