Dbejte na své zdraví i na cestách aneb co si vzít na dovolenou?

Foto: Pixabay

Dbejte na své zdraví i na cestách aneb co si vzít na dovolenou?

Pokud se připravujete na dovolenou a sepisujete si seznam věcí, které budete potřebovat, připište si na něj také cestovní lékárničku. Raději oželte nějaké to oblečení či láhev dobrého vína a přibalte místo toho malou lékárničku. Zákon schválnosti funguje opravdu kdykoliv a kdekoliv a i na cestách Vás můžou potkat nepěkné úrazy. Obzvlášť, berete-li s sebou i děti. Jistota je prostě jistota! A navíc Vám cestovní lékárnička zabere minimum místa v kufru. A co by správně taková lékárnička na cesty měla obsahovat?

Obsah lékárničky

Závisí nejen na druhu dovolené, ale také na tom, pro koho, na jak dlouho a pro kolik osob je určena.

Běžné léky a přípravky

V každém případě by v lékárničce neměly chybět léky a přípravky, které pravidelně užíváte. Ty by měly být ideálně v originálním balení a měli byste je mít stále při ruce. Také se Vám budou hodit běžné léky, které slouží jako prevence či rychlá pomoc při bolestech, zánětech, horečkách, alergiích, zažívacích obtížích (zácpa/průjem), štípnutí hmyzem, požaháním, apod.

Antibiotika a antimalarika

V případě, že cestujete do nějakých exotických zemí, kde Vám hrozí malárie, budou pravděpodobně zapotřebí antimalarika (samozřejmě po konzultaci s Vašim lékařem). Také je třeba počítat s tím, že ne v každé zemi je možná či ihned dostupná lékařská péče, a proto pokud jedete na delší dobu, neváhejte si vzít i antibiotika.

Přípravky na cestovní nevolnost a „mořskou nemoc“

Hodně lidí pociťuje, ať už občas nebo pravidelně, nevolnost při cestování – v autě, autobuse, letadle, na lodi. Pokud patříte mezi ně, je vhodné mít u sebe léky, které Vám od těchto potíží pomohou.

Ochrana před sluncem

Nejčastěji si lidé užívají dovolenou u moře či na horách. Je to zajisté krásný zážitek, ale lehce se tam člověk spálí. Uvnitř lékárničky by se měl proto nacházet nějaký přípravek na opalování s odpovídající UVA a UVB ochranou.

Krémy a mastičky

Zejména krémy na mykózy, ekzémy, opary, popáleniny a jiné pro strýčka Příhodu.

Repelentní prostředky

Asi nikomu z nás není štípnutí hmyzem příjemné. A věřte, že dokáže pořádně zkazit i tu nejúžasnější dovolenou.

Hygienické prostředky

Antibakteriální ubrousky nebo gely se hodí nejen do kabelky, ale i do cestovní lékárničky. Také ženy trpící gynekologickými problémy by si raději měly přibalit léky či gely pro intimní hygienu.

Přípravky potřebné k první pomoci

Kdo chodil do skautu zná tzv. KPZ krabičku (neboli krabičku poslední záchrany). Ta obsahuje sterilní náplast, žiletku a obvaz. A to vše by se mělo nacházet i ve Vaší cestovní lékárničce spolu s obinadlem, desinfekcí, roztokem k výplachům, rouškou a nožem či nůžkami.

Zdroje: womensworking.com, pixabay.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář