Jak dosáhnout vyrýsovaného břicha?

Foto: Freepik

Jak dosáhnout vyrýsovaného břicha?

Břišní svaly jsou svaly, které se většině z nás vyrýsují jako poslední. Pokud se cvičením začínáte, tak stanovení si cíle ,,vyrýsovat bříšáky“ není zrovna nejlepší nápad, je to příliš těžké a to obzvláště pro ženy. Je potřeba si uvědomit, že vyrýsované břicho není ukazatelem dobré formy. Mít viditelné břišáky není totéž jako mít pevný střed těla, tedy tzv. core. Pojďme se tedy podívat na nejčastější důvody, proč se vaše bříšáky ne a ne ukázat.

1. Procento tělesného tuku

Na viditelný sixpack je potřeba nízké procento tělesného tuku. Ženy to mají těžší, mohou být na 20% tělesného tuku a břišáky stále nikde. Jestliže má žena dobrou genetickou svalovou strukturu, tak se ji mohou začít rýsovat horní a šikmé břišní svaly. Pro plně viditelný sixpack se ovšem ženy musí dostat až na 15% tělesného tuku či dokonce méně. Fitness profesionálové tak nízké procento ovšem nedoporučují, neboť v takových případech může dojít k amenoree (ztráta menstruace) a dalším negativním následkům.

2. Nadýmání

Ano, pokud toužíte po viditelném sixpacku, nadýmání bude váš velký nepřítel. Jestliže ve větší míře konzumujete potraviny bohaté na sodík, perlivé nápoje nebo umělá sladidla, nadýmání Vás následně s největší pravděpodobností ať už více či méně potrápí. Stejně tak, ženy při období menstruace zadržují vodu a bývají tedy často ,,nafouklé“.

3. Držení těla

Ano! Správné držení těla dokáže v oblasti středu těla udělat obrovský rozdíl. Zkrátka, přestaňte se hrbit, ramena stáhněte dozadu, narovnejte hlavu a podsaďte pánev. Během dne se snažte na správné držení těla myslet, pomoci si můžete pravidelným posilováním středu těla. Jestliže máte sedavé zaměstnání, měli byste si na držení těla dát ještě větší pozor, pravidelně se zvednout, protáhnout a projít.

4. Efektivní posilování

Pouhými sklapovačkami břicho nevyrýsujete, těmi posilujete pouze část břišních svalů. Pokud toužíte po sixpacku, budete se muset zaměřit i na břišní svaly šikmé, příčné a zadní.

5. Zaměření na jednu partii

Pokud každý den cvičíte břicho, neznamená to viditelné břišáky. Je zapotřebí cvičit celé tělo a snižovat k tomu procento tělesného tuku. Uvědomte si, že střed těla zapojujete i jinde než u posilování břicha, ať už je to zvedání vah, běhání na páse nebo držení pozice při cvičení jógy.

6. Správná strava

Pokud jste někde slyšeli, že břišáky vznikají v kuchyni, je to pravda. Pokud skáčete od jedné diety k druhé, rozhodně vám to nepomůže. Mějte na paměti, že změna tělesná kompozice zabere čas a je třeba být trpělivý. Zkrátka, dlouhodobě zdravá a vyvážená strava Vás dříve či později k vysněné postavě dovede.

Zdroje: blogilates.com, freepik.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář