Jak moc je dieta nebezpečná pro váš metabolismus?

Foto: Freepik

Jak moc je dieta nebezpečná pro váš metabolismus?

Jak moc je dieta nebezpečná pro váš metabolismus?

Řeknu vám všechno o své historii s extrémní dietou, nezdravým vztahem k jídlu a posedlostí měřítkem.

Ovlivnilo to celé mé tělo takovým způsobem, že mi léčení trvalo roky

Jednou z nejtěžších věcí, které se léčily, byl můj metabolismus. Byl jsem unavený, byl jsem mrzutý a jakmile jsem se vzdal přísného cyklu diety, který jsem měl, nebyl žádný důvod k mé váze. Někdy bych si dal salát a přibral na váze, ale pak jíst pizzu a zhubnout? Bylo to šílené!

Byl jsem podvyživený a moje tělo bylo unavené.

Trvalo mi roky, než jsem napravil škody, které jsem způsobil. Poté, co mi trvalo roky, než jsem zjistil, co se mnou dělá dieta. Takže mě napadlo, jak přesně ovlivňuje dieta váš metabolismus? Způsobuje to vlastně poškození? Co se děje v našich tělech, když opakujeme dietu a hubneme?

Dobře, takže váš metabolismus je v podstatě systém, který produkuje a využívá energii k udržení vašeho těla naživu. Věci jako:

 • dýchání
 • krevní oběh
 • regulace teploty
 • trávení
 • funkce mozku
 • Vaše tělo spaluje kalorie, i když odpočíváte, abyste udrželi tyto procesy v chodu. Tyto kalorie jsou velmi důležité a pocházejí z toho, co jíte a pijete.

  Jak víte, kalorická nerovnováha (spalování více, než jíte, nebo jíst více, než spálíte) je to, co způsobuje hubnutí nebo přibývání na váze. Jíte kalorie, které vaše tělo spaluje, aby fungovalo, a spaluje více v závislosti na úrovni vaší aktivity. Pokud vám zbydou přebytečné kalorie, můžete přibrat na váze. Pokud máte kalorický deficit, můžete zhubnout.

  Co uzdravuje váš metabolismus?

  Nejdůležitější je dát tělu čas a dostatek odpočinku. Stresu, který působí na vaše tělo, je hodně.

  Nakonec pokračujte v cvičení, ale s mírou. Najděte něco, co rádi děláte, a přidejte lehký trénink pro budování svalové hmoty.

  Nejdůležitější je provést změny, které vám pomohou vyhnout se opětovnému pádu do cyklu diety. Nemůžete zhubnout a změnit své tělo, aniž by se vaše tělo bránilo.

  Můžete to udělat zdravým a udržitelným způsobem

  Pokud si vaše tělo myslí, že by mohlo hladovět, nakonec způsobíte více škody než užitku a váha, kterou ztratíte, se pravděpodobně vrátí. Pokud chcete zhubnout, dělejte to pomalu. Proveďte malé změny ve stravě a věnujte pozornost tomu, jak se cítíte. Nebuďte pod tlakem, abyste to s cvičením přeháněli, a dopřejte svému tělu dostatek odpočinku.

  Zdroje: blogilates.com, freepik.com

  Podobné články

  0 Komentářů

  Napište komentář