Jak mohu omezit jezení sladkostí?

Foto: Freepik

Jak mohu omezit jezení sladkostí?

Myslíš si, že tvým největším problémem, co se týče zrdavého životního stylu, je neustálá chuť na sladké. Obvykle si dělám dobrá a výživná jídla (jídla s čerstvou zeleninou, ovocem a bílkovinami), ale v okamžiku, kdy se přiblížím k čokoládovým nebo sladkým tyčinkám .... NOO.

Nic mě nedělá šťastnějším, než když někdo říká, že jsem jim nějak pomohla najít radost ve fitness. Proto dělám to, co dělám! A projdeme všemi úžasnými změnami, které jste již provedli ?!

Cvičení, konzumace zdravého jídla, opuštění toxických způsobů myšlení a podpora v oblastech, kde stále bojujete. Vážně to pořádně drtíte!

Dobře, ale promluvme si o sladkostech!

Každý má to jídlo, které je jeho „kryptonit“. A všichni procházíme fází, kdy se snažíme tomu jídlu úplně vyhnout a snažíme se být zdraví. A víš ty co? Vyjmutí potravin, po kterých toužíme, téměř nikdy nefunguje. Nakonec uděláme přesně to nejhorší: "binging".

Klíčem tedy je najít způsob, jak do naší stravy zahrnout všechna naše oblíbená jídla s mírou! Vypadá to, že to POTŘEBUJEME, jen si nejste jisti, JAK to skutečně udělat. Zde jsou některé věci, které pro mě fungují!

Změňte své myšlení na sladkosti - Ano, záchvaty sladkostí mohou vykolejit Vaše cíle. Ale když si o sladkostech myslíte, že jsou „špatné“, Váš vztah s nimi se také nevyřeší. Je lepší přijmout, že milujete sladkosti a pokusit se zbavit jakékoli viny, když si je dopřejete.

Věnujte pozornost tomu, kdy je největší pravděpodobnost, že se budete flákat - Stává se to, když se nudíte? Jste Unavení? Máte menstruaci/ hlubší problémy? Všechny výše uvedené?! Určete časy, kdy je nejpravděpodobnější uspokojit chutě, a poté najdete způsoby, jak řešit to, co Vaše tělo může skutečně potřebovat. Například vím, že dostávám extra "snacky", když nespím dost!

Ujistěte se, že jste spokojeni - je skvělé, že se snažíte jíst super zdravě, ale jste skutečně spokojeni? Je opravdu důležité se ujistit, že jíte dostatečně, zejména pokud jste aktivnější než dřív. Někdy jsou chutě (zejména ty, které vedou k záchvatům) známkou toho, že nejíte dostatečně! Přidání zdroje tuku do Vašich jídel, jako je avokádo, olivový olej, ořechy a semínka, Vám může pomoci.

Dávejte pozor na to, co jíte - pokud chcete sladkou pochoutku, jezte! Ale udělejte to tak, abyste později neskončili jen nepříjemně plní. Vemte si pár kousků čokolády, malou misku zmrzliny, sušenku nebo cokoli, po čem toužíte. A odejděte. Zbytek si nechte v kuchyni. Snažte se to jíst pomalu a bez vyrušování- Váš telefon nebo televize. UŽIJ SI TO! Pokud stále chcete více, až budete hotovi, zkuste trochu počkat, aby Váš mozek dohnal Váš žaludek.

Získejte další podporu, pokud ji potřebujete - Pokud máte podezření, že problém je hlubší nebo že se záchvaty stávají vážným zvykem, není žádnou hanbou požádat o další pomoc svého lékaře, dietologa nebo terapeuta. Jak jsem již dříve zmínila, jde o to zjistit, co Vaše tělo potřebuje!

A někdy je úkolu příliš mnoho, než aby jsme to zvládli sami.

Vím, že je velmi frustrující mít pocit, že jste „závislí“ na určitých potravinách. Ale ve skutečnosti to vyžaduje čas. Doufám, že některé z těchto věcí Vám pomohou změnit Váš vztah k sladkostem, abyste je mohli zdravě zahrnout do svého jídelníčku!

Zdroje: blogilates.com, freepik.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář