Jaké výhody má pití zeleného čaje?

Foto: Unsplash

Jaké výhody má pití zeleného čaje?

Zelený čaj je považován za jeden z nejzdravějších nápojů na planetě. Je nabitý antioxidanty, které mají mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. Zlepšuje funkci mozku, podporuje hubnutí, chrání před rakovinou a snižuje riziko srdečních onemocnění. Zde přinášíme seznam několika dalších benefitů!

1. ZLEPŠUJE FUNKCI MOZKU

Zelený čaj především naše tělo dostatečně nabudí. Věděli jste ale, že dokáže i zlepšit funkci mozku? Zásluhu na tom má především kofein, což je známý stimulant. Zelený čaj neobsahuje tolik kofeinu co káva, avšak mnoho lidí uvádí, že mají více energie a jsou mnohem produktivnější, když pijí zelený čaj, ve srovnání s kávou. A to stojí za vyzkoušení, že?

2. PODPORUJE SPALOVÁNÍ TUKŮ

Pokud se podíváte na seznam přísad pro jakýkoli doplněk ke spalování tuků , je pravděpodobné, že tam bude zelený čaj. Je to proto, že podle výzkumu může zelený čaj zvýšit spalování tuků a zvýšit rychlost metabolismu.

3. SNIŽUJE RIZIKO VZNIKU RAKOVINY

Rakovina je jedna z hlavních příčin úmrtí na světě. Zelený čaj je vynikajícím zdrojem silných antioxidantů a ty nás mohou ochránit. Existuje několik výzkumů potvrzujících tento fakt. Například jedna studie, při které byly osloveny ženy zjistila, že ty, které pily více zeleného čaje, snížily riziko vzniku rakoviny prsu o zhruba 20-30 %.

4. CHRÁNÍ MOZEK PŘED STÁRNUTÍM

Zelený čaj nejen krátkodobě zlepšuje funkci mozku, ale také chrání mozek proti stárnutí, neboť je bohatý na antioxidanty ze skupiny katechinů. Pro posílení zdraví a při prevenci se doporučuje pít zelený čaj každé den, nejlépe ráno a nalačno.

Zdroj: healthline.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář