4 snadné svačinky pro Váš další pořádný sweat před tréninkem

Foto: Freepik

4 snadné svačinky pro Váš další pořádný sweat před tréninkem

Přemýšleli jste někdy, jestli na tom, co jíme před tréninkem, skutečně záleží? Pokud ne, rozhodně byste měli! Je šílené, jak odlišně se člověk cítí, když se snaží tvrdě pracovat, ale jeho strava je není taková, jaká by měla být. Okamžitě zjistí, jestli nejí dost, protože má pocit, že tělo nebude pracovat tak tvrdě, jak by mělo. A pokud se hodně oddává, jeho tělo se cítí těžké a obvykle člověku chybí motivace.

Takže jsem se v poslední době snažila mít na paměti, co jím, než půjdu na běh nebo do posilovny! Po dobu své 90denní cesty jsem si zapisovala své svačinky před tréninkem jako vodítko pro další zdravé inspirace!

A proto jsem zde sepsala pár mých oblíbenců!

Jak si vybrat nejlepší svačinu před tréninkem?

Musíte před tréninkem jíst? Záleží! Není pochyb o tom, že doplňování paliva před tréninkem může pomoci s výkonem a dokonce i zotavením. Někteří lidé, kteří cvičí brzy ráno nebo dávají přednost přerušovanému půstu, se však cítí lépe, když cvičí nalačno.

Osobně si vždy všimnu obrovského rozdílu, když jím před tréninkem, a když nejím. Pokud je to už příliš dlouho, co jsem cokoli snědla, začne se mi trochu točit hlava a mnohem rychleji se unavím. Ale pokud se cítíte lépe, když nejíte před záživným tréninkem, pak je to v pořádku! Pokud tedy dáváte přednost něčemu k jídlu, výzkum naznačuje, že byste měli jíst kdykoli od 2 hodin do 30 minut před tréninkem. Naplánujte si jídlo, pokud to bude více než hodina, ale pokud to bude později, snažte si dát něco lehkého. Jíst obrovské jídlo pár minut před tím, než vyrazíte do posilovny, povede jen k podráždění žaludku.

Obvykle si dávám svačinu asi hodinu před tréninkem. Ale co je pro tělo v tuto chvíli nejlepší? Vždy se ujistím, že moje svačina před tréninkem poskytuje dvě věci:

Sacharidy

Takže sacharidy jsou uloženy jako glykogen ve svalu a vaše tělo tento glykogen používá při tréninku! Kolik glykogenu potřebujete, záleží na tom, jak dlouho cvičíte, na intenzitě atd. Závěrem je, že budete potřebovat vždy nějaký glykogen a sval si toho může uložit jen tolik. A když vám během cvičení dojde, pohybujete se pomaleji a máte méně energie. Konzumace sacharidů před tréninkem optimalizuje vaše zásoby glykogenu, takže máte dostatek energie na trénink. Ráda používám ovoce jako rychlý zdroj sacharidů!

Protein

Ano, do svačiny před tréninkem byste měli zahrnout také bílkoviny! Pokaždé, když trénujete, zatěžujete svalovou tkáň. Konzumace bílkovin pomáhá při budování nových svalů a regeneraci. A hlavně také nezapomeňte své tělo dostatečně HYDRATOVAT!

A zde jsou moje oblíbené svačiny před tréninkem! Především jsou to některé z mých to-go svačin! Jsou super rychlé a jednoduché, vždy mě pořádně nakopnou a já jsem ready na práci. Smoothie Bowl

Ráda připravuji své smoothie mísy s mandlovým mlékem, ale někdy použiji neslazený kokosový jogurt, aby byla konzistence hustší! Pak to jen smíchám s jakýmkoli mraženým ovocem, které mám po ruce! Abych přidala bílkoviny, doplním svou smoothie misku nasekanými ořechy, ořechovým máslem nebo posypu konopnými nebo chia semínky. Můžete přidat i proteinový prášek!

Je zřejmé, že tuto svačinu můžete udělat i jako běžný koktejl ve sklenici, pokud si to potřebujete vzít s sebou na cestu. Věřte mi, je to jako jíst dezert před tréninkem, což já absolutně MILUJU.

Vejce a ovoce na tvrdo

Snadno se připravuje a poskytuje skvělou směs bílkovin a sacharidů! Miska čerstvých bobulí vám dá 15 g sacharidů a vejce vařená natvrdo zase 6 g bílkovin.

Mrkev a hummus

Věděli jste, že mrkev je dobrým zdrojem sacharidů? Opravdu! Jeden hrnek dětské mrkve vám dodá asi 20 g sacharidů. Podávejte je se 2 lžícemi hummusu ať přidáte trochu více sacharidů a rostlinných bílkovin.

Buďte opatrní s tímto před tréninkem, pokud máte potíže s břichem! Mrkev má velmi vysoký obsah vlákniny, což vám může způsobit nepohodlí při cvičení, pokud máte citlivý žaludek.

Banán

a na závěr nejjednodušší "sváča" NA SVĚTĚ. Banán je moje oblíbená svačina, když mám málo času. Má dobré množství přirozeně se vyskytujícího cukru, aby dodalo mému tělu rychlou energii, ale je také snadno stravitelné, takže mi nebude špatně, když ho budu jíst bezprostředně před tréninkem. Jeden střední banán vám dá asi 105 kalorií a 27 g sacharidů. Přidejte arašídové máslo, abyste získali i nějaký protein před tréninkem.

Jaké je Vaše oblíbená svačina před tréninkem? Napište mi do komentářů!

Zdroje: blogilates.com, freepic.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář