Neobvyklé sporty o kterých možná ani nevíte!

Foto: Unsplash

Neobvyklé sporty o kterých možná ani nevíte!

Mnoho sportů, například volejbal nebo basketbal, jsou známy po celém světě. Ale věděli jste, že existuje mnoho dalších zajímavých a neobvyklých sportů například kutálení sýra nebo sloní polo.

I přesto, že se vám mohou zdát velmi bizardní, některé z nich berou lidé opravdu vážně a mají dokonce i mistrovství světa!

Zde přinášíme seznam několika z nich. Schválně, věděli jste o všech?

1. PŠTROSÍ ZÁVODY

Poprvé se tyto závody konaly v Africe a odkud se poté dostaly až do USA. Pštrosi mohou dosáhnout rychlosti až 69 km/h a jediný jejich krok měří až 5 metrů. Závody probíhají tak, že lidé sedí na pštrosech a závodí s nimi po dráze.

Nejčastějšími závodníci jsou především muži a to z důvodu, že tento sport může být i velmi nebezpečný.

2. ŠACHOVÝ BOX

Jak už název napovídá jedná se o kombinaci dvou tradičních sportů - boxu a šachu. Ve hře se střídají vážné šachové hry a intenzivní boxerská kola.

3. SLONÍ POLO

Sloní polo je na pohled úplně stejné jako to tradiční koňské. S jedním rozdílem, že lidé hrají na zádech slona. Dokonce i vybavení je úplně stejné. Tento sport je oblíbený hlavně v Indii v Nepálu a v Thajsku.

4. KUTÁLENÍ SÝRA

Během této hry se z prudkého kopce pustí dolů velké sýrové kolo a závodníci mají za úkol ho chytit.První člověk, který to zvládne se může pyšnit výhrou sýra. Tento sport tradičně hrály pouze obyvatelé Velké Británie, v poslední době ale získal celosvětovou pozornost, a tak se zúčastňují i lidé z celého světa.

5. CYCLEBALL

Cycleball je soutěž mezi dvěma týmy po dvou hráčích. Hraje se na kolech v krytých halách. Cílem hry je dostat míč do branky pouze pomocí svých kol a hlav. Hráči mohou používat ruce na obranu, ale ne na útok.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář