Netflix čeká po vítězství v pandemii náročná cesta

Foto: Unsplash

Netflix čeká po vítězství v pandemii náročná cesta

Počet předplatitelů Netflixu loni vzrostl na 222 milionů, ale streamovací společnost čeká náročná cesta, protože nárůst zájmu, který zaznamenala během pandemie, opadá.

Celkově Netflix v loňském roce získal 18,2 milionu členů, což je zhruba polovina počtu předplatitelů v roce 2020.

Investoři doufali, že se tempo opět zrychlí.

Prognóza společnosti na rok 2022 však přinesla špatné zprávy, které v průběhu obchodování po skončení obchodování způsobily pokles akcií o téměř 20 %.

Společnost uvedla, že očekává, že za tři měsíce do března přibude pouze 2,5 milionu členů, což je mnohem méně, než očekávali analytici.

"Zatímco retence a angažovanost zůstávají zdravé, růst akvizic se zatím nevrátil na úroveň před příchodem Covidu," uvedla společnost Netflix a poukázala na "převis Covidu a makroekonomické potíže" v některých částech světa, například v Latinské Americe.

Netflix, který si v posledních třech měsících roku 2021 přidal 8,3 milionu předplatitelů, tvrdí, že má kam růst, protože stále více lidí se odklání od tradiční televize.

Disneyho efekt

Připustila však, že nová konkurence od společností jako Disney, Apple, Amazon a HBO začíná mít vliv.

"Spotřebitelé měli vždy na výběr z mnoha možností, jak trávit čas zábavou, a tato konkurence se v posledních 24 měsících ještě vyostřila s tím, jak zábavní společnosti po celém světě vyvíjejí vlastní nabídku streamování," uvedla firma.

"Ačkoli tato zvýšená konkurence může mít vliv na náš marginální růst, pokračujeme v růstu ve všech zemích a regionech, kde byly tyto nové alternativy streamování spuštěny."

Netflix utrácí miliardy dolarů za obsah, aby si udržel zájem diváků. Mezi hity posledních tří měsíců roku patří nová sezóna fantasy seriálu Zaklínač a satira Nedívej se vzhůru, která se již stala druhým nejoblíbenějším filmem společnosti vůbec.

Firma, která nedávno zvýšila ceny v USA a Kanadě, se však potýká s rostoucími náklady a dalšími problémy - jen posílení dolaru ji podle ní bude stát 1 miliardu dolarů.

"Tvůrce chobotnicových her Netflix se dostal z pohádky do obtížné situace, pokud jde o předpovědi počtu předplatitelů - nejdůležitější metriku pro streamovací služby," uvedla Laura Hoyová, akciová analytička společnosti Hargreaves Lansdown.

"Skupina odhaduje, že počet nových předplatitelů v tomto období bude jen o něco málo vyšší než v loňském roce," uvedla. "Vedení společnosti viní z tohoto stavu nabitý obsahový plán, v jehož rámci vyjde na konci čtvrtletí několik velkých titulů, ale investory nesporně vyděsila prognóza pomalejšího růstu."

Tržby za říjen, listopad a prosinec se ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku zvýšily o 16 % a dosáhly 7,7 miliardy dolarů. Čtvrtletní zisk se zvýšil o 12 % na 607 milionů USD.

Za celý rok se zisk zvýšil z 2,7 miliardy dolarů na 5,1 miliardy dolarů, zatímco tržby vzrostly o 19 % na 26,7 miliardy dolarů.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář