5 Důvodů, proč je vaše břicho nafouklé

Foto: Unsplash

5 Důvodů, proč je vaše břicho nafouklé

Každý to zažil. Ráno se probudíte, podíváte se do zrcadla a napadne vás věta: „Proč jsem dnes, jak balón?“. Možná jste ten den nic špatného nesnědla a i přesto máte pocit, že je vaše břicho větší než normálně. Může to být způsobeno celou řadou věcí, takže se toho nejde zbavit tak snadno, jak se může na první pohled zdát.

1. Nepijete dostatečné množství vody

Když nepijete dostatek vody vaše tělo se „vyděsí“. Připravuje se na budoucí nedostatek vody, zadržováním jakékoliv vody, kterou má k dispozici. A víte, jak vypadá zadržování vody? Projevuje se to na našem břiše. Prostě se nafoukne.

Pokud se chcete zbavit, tohoto nepříjemného problému, tak musíte pít. Je spousta názorů na to, kolik vody máme za den vypít. Osobně si myslím, že 2,5l je ideální množství vody na den. Ano, někdo mi může oponovat, že je to málo a někdo zas, že je to moc. Já říkám, že je to individuální, trochu vám napoví vaše váha, trochu zdravý selský rozum a trochu vaše břicho, pokud je nafouklé pijete málo. Pokud máte pocit, že pijete dostatek vody a přesto máte nafouklé břicho, možná se vás týká jeden z dalších důvodů, proto čtěte dál.

2. Strava

Některá jídla, která jíte mohou příliš zatěžovat vaše tělo. Mezi běžné viníky patří pšenice, mléčné výrobky, sůl a fruktóza. Pokud se tedy neustále cítíte nafouknutí, zkuste pročistit na několik týdnů svůj jídelníček. Jíst více rostlinou stravu a méně tu zpracovanou.

3. Nedostatek vlákniny

Zácpa je hlavní příčinou nadýmání. Existuje velmi snadný způsob, jak ji řešit. Musíte jíst více vlákniny. Zkuste zvýšit svůj příjem vlákniny a uvidíte změnu.

4. Jíte příliš rychle

Pokud jíte jídlo příliš rychle, nevědomě si způsobujete spoustu nepříjemných problémů. Jestli jíte rychle, sníte toho více. Vaše tělo potřebuje čas k vysláni signálu DOST. Proto si sedněte, vypněte mobil, přestaňte pracovat a užijte si chvilku pro sebe.

5. Pohyb

Většina z nás si myslí, že nadýmání souvisí s jídlem, ale není to tak úplně pravda. Vlastně je to taková skládačka, kde důležitým kouskem je i pohyb. Proto než uděláte razantní změny ve svém jídelníčku, zkuste se zamyslete nad tím, zda máte dostatek pohybu.

Pohyb je hodně důležitý, pomáhá totiž urychlit proces trávení. Proto se snažte každý den hýbat. Vyjděte po hlavním jídle na krátkou procházku s rodinou. Pokud zařadíte nějaký nenáročný pohyb hned po jídle, zrychlí vám to trávení a pomůže vám to s bojem proti nadýmání. Jen si to nevyložte tak, že hned po obědě si půjdete zaběhat. To vám určitě nepomůže a bude vám akorát špatně.

Toto jsou pouze jedny z nejčastějších důvodů, proč máte nafouklé břicho. Další důvod může být také váš zdravotní stav a spousta dalších věcí. Pokud máte problémy s nafouklým břichem, podívejte se na tyto problémy a zamyslete se nad každým zvlášť, protože se vás možná týkají.

Zdroje: lovesweatfitness.com, unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář