5 Tipů, jak vypít více vody

Foto: Unsplash

5 Tipů, jak vypít více vody

Většina z nás ví, jak důležité je pít vodu a jaké výhody to přináší. I když toto všechno tušíme, tak to nedodržujeme. Tady je pět způsobů, které vás to naučí

1. Přidejte vodě chuť

Možná nemáte potřebu pít tolik vody, protože je bez chuti. Zkuste do vody přidat čerstvé ovoce, okurky, byliny (máta, levandule nebo bazalka) nebo vymačkejte do vody citron. Můžete zkoušet různé kombinace, přidávat nakrájené plátky jednoho druhu ovoce nebo je rozmixovat. Originalitě se meze nekladou.

2. Ke každému jídlu vypijte sklenici vody

Pokud jíte pětkrát denně, tak vypijte alespoň 0,5l vody ke každému jídlu. Jestli patříte mezi ty, co jí třeba třikrát denně, tak se snažte pít o přestávkách, co máte ve škole nebo v práci. Každou přestávku vypijte určité množství vody, vše záleží na počtu přestávek. Nebo třeba vždy, když vstanete ze židle, jděte se i napít.

3. Stáhněte si aplikaci

Existuje spousta aplikací, které hlídají váš příjem vody. Tyto aplikace jsou skvělé v tom, že vás vždy upozorní, kdy máte pít a máte tam i přehled toho, kolik už jste toho v ten daný den vypili. Díky aplikaci nemusíte myslet na to, kolik jste toho vypili nebo kolik toho musíte ještě vypít, aplikace to pohlídá za vás.

4. Všude si berte lahev s vodou

Tento typ vás asi moc nepřekvapí a nejspíš jste o něm už i slyšeli. Ve své podstatě je tento typ i velmi jednoduchý a z největší pravděpodobností jste ho už i použili. Když chodíte do školy, do práce, ven s kamarády, berte si sebou lahev. Typ je snadný a účinný, proto neváhejte a kupte si nějakou krásnou flašku a pijte.

5. Jezte jídlo s vysokým obsahem vody

Toto je trochu záludný způsob, jak navýšit váš denní příjem vody. Je to jednoduché, kupujte a jezte zeleninu a ovoce s vysokým obsahem vody. Mezi nejlepší tipy patří okurka (96% vody), cuketa (95% vody), meloun (92% vody) a grapefruit (91% vody).

Toto je pouze pár typů, určitě by se jich našlo více, ale věřím, že i mezi těmito pár typy, si najdete ten svůj. A pamatujte, dostatečný příjem vody, má spoustu benefitů. Kdyby vás zajímalo jaké, tak třeba zdravější pleť nebo vám pomůže z hubnutím.

Zdroje: self.com, unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář