7 Nejlepších způsobů jak si objasnit, co vám nepomáhá

Foto: Unsplash

7 Nejlepších způsobů jak si objasnit, co vám nepomáhá

Víte, jak mocná je mysl? Obvykle se říká, že „Můžeme vynalézat, vytvářet, zažívat a ničit věci pouze pomocí myšlenek“. Právě proto je tak důležité vyjasnit si, co vám nepomáhá a poskytnout prostor pro to, co vám pomáhat bude.

Zdraví není jen o tom, co jíme. Je to také o tom, co si myslíme, říkáme a děláme. Mylná představa, že naše zdraví určuje pouze genetika a stravovací návyky je právě tato - mylná představa. Konverzace, kterou vedete sami se sebou v soukromí své vlastní mysli hodně souvisí s vaším celkovým zdravím . Naše mysli jsou bohužel často bombardovány triviálními věcmi, které nás skličují, a ponechávají jen malý prostor pro růst.

Trávíme tolik svého života soustředěním na věci a lidi, na kterých nakonec opravdu nezáleží. Jen si představte, jestli by ta energie a soustředění byly přesměrovány na něco a někoho důležitějšího ... vy ! Objasněním si toho, co vám nepomáhá nastanou nekonečné příležitosti.

Sedm způsobů, jak si objasnit, co vám nepomáhá:

 • 1. Přestaňte se obklopovat lidmi, kteří mají negativní energii

  Mohou to být lidé, kteří si neustále stěžují nebo kteří vás vždy kritizují. Odstraňte se z jejich energie co nejlépe - život je dost tvrdý, aniž byste jednali s takovými lidmi. Když strávíte čas s lidmi, kteří vás motivují a vedou k dosažení vašeho nejlepšího potenciálu, budete se cítit omlazeni a naživu. To se pravděpodobně snadněji řekne, než udělá, takže začněte s těmito lidmi stanovovat jasnější hranice - je to jedna z vrcholných forem péče o sebe !

 • 2. Přestaňte předstírat, že jste v pořádku s věcmi, s nimiž v pořádku nejste

  Možná to pramení z neschopnosti komunikovat nebo z potřeby potěšit ostatní lidi, ale předstírat, že jste v pořádku s věcmi, s nimiž nejste v pořádku je obrovská zátěž. Pokud vám něco nefunguje, nebojte se o tom mluvit. To může být na pracovišti složitější a může to vyžadovat určitou jemnost v závislosti na situaci, ale čím dříve to dokážete, tím lehčí se budete cítit. Procvičte si odmítnutí, i kdybyste si to nacvičovali v zrcadle! Čím více tento sval ohnete, tím snazší to bude a tím více se budete cítit v pohodě sami se sebou.

 • 3. Nedovolte, aby vám překážela sebe-sabotáž, strach nebo negativní sebevyjádření

  Všichni jsme za to vinni, ale opravdu podceňujeme sílu, kterou má malý hlas v naší hlavě. Když si řeknete, že nejste dost chytří, dost pěkní, dost hodní atd., uvěříte tomu. Pocit vlastní hodnoty vás může přinutit nebo zlomit.

  Použijte svůj vnitřní hlas, abyste se budovali místo toho, abyste klesali dolů. Když necháte strach diktovat vaše rozhodnutí nebo vám nedovolí jít si po tom co chcete, můžete si myslet, že minimalizujete riziko selhání, když už jste opravdu selhali. Podle slov Babe Ruth: „Nikdy nedovol, aby ti strach z úderu zabránil v tom, aby ses dostal k pálce.“ Výzkum ve skutečnosti ukázal, že ti, kteří riskují, mohou být ve skutečnosti chytřejší, protože se poučili z minulých chyb!

 • 4. Vzdejte se kontroly nad situacemi, které nemůžete změnit

  Nemůžete ovládat všechno a všechny a určitě nemůžete ovládat činy ostatních lidí. Můžete ovládat pouze své činy a zejména své reakce. Existuje slavný citát, který říká: „Starost je jako houpací křeslo, dá vám práci, ale nikam se nedostanete. “ Když se zbavíte starostí, přinese vám nový pocit elánu. Kdykoli nastane situace kdy budete frustrovaní výsledkem nebo tím, jak to řeší někdo jiný, několikrát se zhluboka nadechněte a pak si položte otázku: „Co mě v této situaci znepokojuje?“ Je pravděpodobné, že odpověď bude: „Nic!“

 • 5. Zbavte se potřeby mít všechny odpovědi

  Jako lidé máme vrozenou touhu dát smysl všemu, ale je v pořádku, když něco nevíme. Přijměte fakt, že někdy vám věci nemusí dávat smysl. Nemusíte se bláznit, když přehodnocujete každou maličkost která se stala a ptát se sami sebe proč. Čas je příliš drahocenný na to, aby se jím plýtvalo. Často lépe pochopíte situaci nebo problém později, i když to teď nedokážete pochopit.

 • 6. Přestaňte očekávat, že vás někdo nebo něco zachrání

  Neexistuje žádný rytíř na bílém koni nebo princ nebo princezna, která vás náhle probudí z hlubokého spánku polibkem. Život není film Disney, ale hádejte co? Nepotřebujete šetřit! Pravděpodobně vše, co potřebujete, je již uvnitř vás.

  Chcete-li využít tyto znalosti, věřte v sebe a vězte, že jste dokonale schopni se zachránit, pokud a kdy bude potřeba. Dobrý systém podpory je sice důležitý a je příjemné vědět, že existují lidé, kteří vám mohou pomoci, když to potřebujete, ale vědomí, že se o sebe dokážete postarat zvyšuje sebevědomí a zvyšuje pocit bezpečí.

 • 7. Uznávejte své chyby, aniž byste se zabývali jimi nebo minulostí

  Opuštění minulosti ve skutečnosti otevírá prostor pro další (lepší!) věci, které přijdou do vašeho života - důvěřujte procesu a nechte se jít dál. Věřte, že něco nebo někdo v minulosti tam má být (alespoň prozatím). Ponechat minulost minulostí neznamená, že na ni zapomínáte nebo ji ignorujete, místo toho se zaměřujete na současnost i budoucnost. Uznejte své chyby, poučte se z nich, vezměte si lekce a aplikujte je na svou budoucnost. Koneckonců, jak říká přísloví: „Chyba je pouze chyba, když se z ní nepoučíte. Jinak je to lekce. “

  Sloužíte sami sobě

  Rezonuje u vás některá z těchto možností? Některé mohou více než jiné. Přála bych si, abych mohla říci, že jsem je všechny zvládla, ale pravdou je, že stejně jako každý stále pracuji. Udělala jsem však obrovské kroky v objasňování toho, co mi osobně neslouží a ve výsledku jsem se naučila být lepším komunikátorem a lepším přítelem. Vytvoření prostoru pro pozitivní věci připravilo cestu pro mnoho profesionálních příležitostí a mnoho osobního růstu. Ukažte, co vám neslouží, a začněte žít svůj nejlepší život - zasloužíte si to!

  Zdroje: integrativenutrition.com, unsplash.com

 • Podobné články

  0 Komentářů

  Napište komentář