Sony se vyjadřuje k plánu na spojení společností Microsoft a Activision Blizzard

Foto: Unsplash

Sony se vyjadřuje k plánu na spojení společností Microsoft a Activision Blizzard

Akcie japonského technologického gigantu Sony se v tokijském obchodování propadly poté, co Microsoft oznámil, že plánuje koupit herní megaspolečnost Activision Blizzard.

Dohoda v hodnotě 68,7 miliardy dolarů (50,5 miliardy Kč) by byla největším odkupem společnosti Microsoft v historii a největší transakcí v historii her.

Americká společnost by tak vlastnila populární herní série, včetně Call of Duty, Warcraft a Overwatch.

Tato dohoda by byla významným krokem pro herní značku Xbox společnosti Microsoft v jejím boji proti systému PlayStation společnosti Sony.

Přichází také rok poté, co Microsoft koupil další vlivnou herní společnost Bethesda za 7,5 miliardy dolarů.

Koupí problémové, ale úspěšné společnosti Activision by se Microsoft stal třetí největší herní společností na světě podle tržeb, hned za čínskou společností Tencent a Sony, což by znamenalo zásadní posun v tomto odvětví.

Společnost Microsoft uvedla, že dohoda mezi Activisionem a Blizzardem jí pomůže rozvíjet její herní podnikání v oblasti mobilních zařízení, počítačů a konzolí a zároveň poskytne stavební kameny pro metaverzi.

Koupě výrobce Call of Duty přichází v době, kdy Microsoft také agresivně rozšiřuje svou předplatitelskou službu Game Pass.

"Investujeme do prvotřídního obsahu, komunity a cloudu, abychom zahájili novou éru her, která staví hráče a tvůrce na první místo a činí hry bezpečnými, inkluzivními a přístupnými pro všechny," uvedl v prohlášení šéf Microsoftu Satya Nadella.

V boji o popularitu mezi hráči je PlayStation 5 od společnosti Sony považován za přednost před modely Xbox čtvrté generace od Microsoftu.

Společnost Sony v posledních letech posílila svou síť vlastních herních studií a přinesla řadu exkluzivních hitů, včetně série Spider-man, a nechala tak svého amerického konkurenta dohánět náskok.

Japonská firma je také průkopníkem v oblasti virtuální reality a tento měsíc představila některé podrobnosti o své nové generaci náhlavní soupravy.

V této oblasti však čelí tvrdé konkurenci ze strany netradičních rivalů, jako je Meta Platforms, vlastník Facebooku, který do své nabídky metaverza výrazně investuje.

Akcie společnosti Sony Group ve středu v Tokiu uzavřely o 12,8 % níže, což přispělo k poklesu referenčního indexu Nikkei 225 o 2,8 %.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář