Společnost BT zavede zvýšení cen, které sníží inflaci

Foto: Unsplash

Společnost BT zavede zvýšení cen, které sníží inflaci

Společnost BT uvedla, že většině zákazníků vzrostou účty od konce března o více než 9 %, protože domácnosti jsou tlačeny tlakem na životní náklady.

Telekomunikační gigant uvedl, že účty za širokopásmové připojení a telefonní hovory vzrostou o 9,3 % v důsledku "dramatického nárůstu" využívání dat v posledních několika letech.

Postižení zákazníci zaplatí od 31. března v průměru 3,50 GBP měsíčně navíc.

Výjimku však budou mít domácnosti s určitými balíčky a domácnosti pobírající dávky.

Přibližně před dvěma lety změnila společnost BT způsob zvyšování účtů a uvedla, že na konci března provede jedno zvýšení ročně ve výši 3,9 % plus inflace měřená indexem spotřebitelských cen, aby zohlednila "rostoucí náklady podniku".

Inflace dosahuje nejvyšší hodnoty za posledních 30 let, a to 5,4 %.

"Nikdy nebyl populární

Nick Lane, výkonný ředitel BT pro služby zákazníkům, ve čtvrtek napsal na svém blogu: "Zvyšování cen není nikdy populární, ale někdy je nezbytnou součástí podnikání, pokud chceme držet krok s rostoucími náklady, kterým čelíme."

Využívání dat zákazníky "dramaticky vzrostlo", přičemž od roku 2018 došlo k 90% nárůstu využívání širokopásmového připojení a od roku 2019 k 79% nárůstu využívání mobilních telefonů.

Práce z domova, online vzdělávání a televizní vysílání podle něj vedly k vyšším nárokům na síť BT.

"Na rozdíl od většiny věcí, které kupujeme, jako jsou potraviny, elektřina nebo pohonné hmoty, neplatíte více za to, že používáte více dat, protože naše datové tarify jsou neomezené, ale musíme i nadále investovat do našich sítí, aby zvládly tento obrovský nárůst poptávky," řekl.

Zákazníci, kteří využívají sociální tarif BT Home Essentials, se však zvýšení cen nedočkají, stejně jako ti, kteří využívají tarif BT Basic.

Aby měli zákazníci nárok na tyto balíčky, musí pobírat dávky, jako je Universal Credit.

Zákazníci, kteří mají pouze pevnou linku, se také nedočkají zvýšení.

Společnost BT uvedla, že zákazníky o tomto zvýšení informuje písemně.

Konkurenční společnost Virgin Media počátkem tohoto měsíce oznámila, že od začátku března zvýší ceny pro zákazníky širokopásmového připojení.

Podle srovnávače cen Uswitch by to milionům zákazníků zvýšilo účty o 56 liber ročně.

Zranitelní zákazníci, včetně těch, kteří pobírají dávky, se zvýšení cen nedočkají, uvedl mluvčí společnosti Virgin Media.

Společnost Virgin zvýší od začátku dubna ceny pro mobilní zákazníky o 3,9 % plus inflace měřená únorovým indexem maloobchodních cen.

Zvýšení cen ze strany poskytovatelů širokopásmového připojení ještě více zatíží finance domácností a zvýší se i náklady na další služby. Odběratelé energií se mohou od dubna těšit na 50% zvýšení účtů za plyn.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář