Tipy jak ušetřit a zároveň udělat něco pro své zdraví

Foto: Pixabay

Tipy jak ušetřit a zároveň udělat něco pro své zdraví

Mít dostatek financí na vše, co potřebujeme či chceme a zároveň mít finanční rezervu. To vše je možné i v případě, že Váš pravidelný příjem není úplně podle Vašich představ a máte hluboko do kapsy. Většina z nás by uvítala nějakou tu korunku navíc, ale i přes veškerou snahu ušetřit se to nedaří. Jak tedy ušetřit doopravdy?

Rodinný rozpočet

Vždy je dobré mít přehled o svých příjmech a výdajích. Nebojte se toho! Udělejte si podrobný seznam měsíčních výdajů. Zjistíte tak, kolik peněz máte navíc, případně kolik Vám schází a jak jste vlastně na tom.

Zbytečně neutrácejte

Pokud jdete nakupovat, napište si předem seznam toho, co chcete koupit. Pro zefektivnění je však lepší si nákupní seznam nezapomínat doma (jako to občas děláme všichni  ). V případě, že se jedná o nákup jídla, najezte se. Nebudete tak kupovat zbytečnosti navíc a zároveň si ušetříte čas. A čas jsou přeci peníze. Omezte také konzumaci alkoholu a cigaret – je to nezdravé a nákladné. Při placení plaťte pokud možno hotově a vyhněte se poplatkům.

Šetřete vodou a energiemi

Najděte si nejvýhodnějšího dodavatele energií. Snažte se používat jen nezbytně nutné spotřebiče, vypínat televizi, když se na ni nedíváte, zhasínat světla v místnosti, kde zrovna nejste. Případně si zakupte úsporné žárovky. S vodou nakládejte šetrně. Místo častého vylehávání ve vaně se raději osprchujte a využijte studenou vodu k otužování. Také si nečistěte zuby či neumývejte nádobí pod proudem tekoucí vody. A pokud ani to nepomůže, vsaďte na romantiku – zhasněte, zapalte svíčky, lehněte si pod deku, anebo se sprchujte ve dvou.

Jídlo a pití

Samozřejmě jezte a pijte, co hrdlo ráčí. Ale ušetříte daleko více, když se nebudete stravovat v restauracích, ale uvaříte si doma. Také nakupujte tam, kde je jídlo kvalitní, zdravé, bio, ale levné a využívejte různých slev a akcí. Nenakupujte balenou vodu, ale raději pijte vodu z vodovodu. Limonády a džusy vyměňte za šťávy, nebo si dělejte domácí, které Vám dodají spoustu potřebných vitamínů pro tělo.

Choďte pěšky

Pokud Vám to zdraví dovoluje, snažte se chodit pěšky. Kam zvládnete dojít sami, dojděte po svých. Pravidelnou chůzí předejdete kardiovaskulárnímu onemocnění a udržíte svou mysl zdravou a svěží.

Vlastní výroba

Jste kreativní nebo alespoň trošku zruční? Co můžete, vyrobte si sami. Internet je mocný a naleznete na něm spoustu zajímavých vychytávek do domácnosti. Fantazii se meze nekladou.

Mějte cíle, investujte, spořte

Nejen v životě, ale i v oblasti financí a zdraví je třeba mít cíle. Budete motivováni a šetření Vám půjde samo. A pokud se Vám to už podařilo, poraďte se s někým, kdo této problematice rozumí a investujte a spořte!

Zdroje: autorský text, wikipedia.org, pixabay.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář